27.2.2017

Oslovení vinařů – pozvánka

Pozvánka

na 4. ročník festivalu autentických vín

Vážení vinaři,

chtěli bychom Vás jménem vinařského spolku Autentista Moravia Magna (dříve Autentisté o. s.) pozvat na 4. ročník vinařského festivalu pod širým nebem

AUTENTIKFEST MORAVIA 2018

Akce se koná v sobotu 11. 8. 2018 v Boleradicích v areálu vinných sklepů Tihelňa od 11:00 do 22:00h.

Našim přáním je seznámit co nejvíce konzumentů vína s víny autentickými, biovíny atd. zkrátka víny, která nejsou už ve vinohradě masírovaná tvrdou chemií, a ke kterým je i ve sklepě přistupováno se značnou pokorou. Pro vinaře účastnící se tohoto festivalu má být vždy na prvním místě víno a jeho filozofie, kultura jeho výroby, a až na druhém či dalším profit z jeho prodeje.

Pořádáme sice teprve 4. ročník, ale celá akce kontinuálně navazuje na akci Otevřené sklepy Autentistů, která by letos slavila své 7. narozeniny.

Ohlasy účastníků minulého ročníku byly velmi pozitivní. Často oceňovali i vzestupnou úroveň akce a kvitovali účast zahraničních vinařů. Loňská návštěvnost dosáhla téměř 550 osob a účastnilo se jí 21 vinařství ze čtyř zemí. Letos máme cíl představit návštěvníkům více než 20 vinařství ze 4 až 5 zemí a přilákat opět 500 až 600 návštěvníků.

Festival je otevřený všem vinařům, kteří pěstují révu vinnou a vyrábí vína bez použití systémových prostředků na ochranu rostlin, herbicidů, průmyslových hnojiv, přidaných selektovaných kvasinek, enzymů, taninů, syntetických čiřidel a různých drastických vinifikačních metod. Zkrátka dle Charty Autentistů (http://autentiste.eu/charta-autentistu/). 

Budeme velmi rádi, pokud přislíbíte účast na AUTENTIKFESTU MORAVIA 2017, a to nejpozději do 31. 3. 2018 na e-mail: autentiste@autentiste.eu.

V případě Vaší účasti prosíme na email: autentiste@autentiste.eu poslat krátký text o Vašem vinařství, nějaké fotografie a logo firmy. Toto bude zveřejněno na webu festivalu www.autentikfest.cz , popř. na FB profilu festivalu. Tímto Vás i prosíme za propagaci festivalu Vašimi propagačními kanály. Uvítáme i fotografie z loňského ročníku.

Propozice:

  1. poplatek za prodejní stánek činí 1000,- Kč za vinařství (nebo 40,-€), platba předem na účet (zahraniční účastníci mohou platit po domluvě i hotově na místě), vystavíme řádnou fakturu
  2. na stáncích každý vinař prodává vzorky či lahve za hotové, pořadatel na tomto jeho příjmu nijak neparticipuje
  3. na stánku: odlívačky na víno, karafa s vodou, dvě degustační skleničky, přípojka na 230 V, osvětlení
  4. chlazení a skladování vín, voda, vymývání skleniček a další servis bude zajištěn, požadavek na led (kolik kg) posílejte a email spolku
  5. zájemcům můžeme pomoci se zajištěním ubytování za rozumnou cenu (v případě zájmu pište nebo volejte na sale@vinarstvikorab.cz, tel. +420 739 089 104, Petr Koráb)
  6. parkování poblíž areálu bude zajištěno
  7. příjezd na místo konání nejpozději v 9:00 (ideálně den předem)
  8. jednu láhev vína pro pořadatele
  9. dobrovolně jednu láhev vína (které už není oficiálně v prodeji, nebo si ho zvlášť vážíte) do tomboly.
  10. v pátek 11.8. proběhne v areálu „Setkání vinařů nad sklenkou“. Jde o dobrovolnou neformální akci. Pořádající spolek Vám nabídne občerstvení (večeři) a dál bude akce probíhat živelně. Je na každém, jakým vínem a v jakém množství na akci přispěje. Naším cílem je podebatovat mezi kolegy o strastech a slastech našeho oboru a našeho přístupu k výrobě vína a samozřejmě se dobře pobavit a nastolit uvolněnou atmosféru. V areálu se už bude pohybovat okolo 50 návštěvníků, kteří jistě i nějakou láhev rádi nakoupí.

Srdečně zvou členové vinařského spolku

Autentista Moravia Magna