Praktické informace pro účastníky Autentikfestu 2019

AUTENTISTA MORAVIA MAGNA, vinařský spolek

Petr Koráb – Richard Stávek – Ota Ševčík – Zdeněk Vykoukal – Zdena Čačíková – Petra Brédová – Jaroslav Tesařík

 

Praktické informace pro návštěvníky AUTENTIKFESTU 2019 v Boleradicích

(PDF soubor ke stažení ZDE)

Doprava

Autem – po dálnici D2 od Brna i Bratislavy doporučujeme sjet na EXIT25 HUSTOPEČE u Brna (zároveň nejbližší bankomat), pokračujte po silnici  č. 425 přes Hustopeče směr Břeclav a na kruhovém za městem druhým výjezdem směr Horní Bojanovice. Projedete Horní Bojanovice, po kilometru křižovatka na ní vlevo směr Boleradice. Žádáme vás, abyste v obci parkovali tak, abyste neznemožnili obyvatelům obce výjezd z domů.

Doprava do Boleradic bez auta? Jde to!

Máme tak trochu štěstí, že výlukový jízdní řád posunul trasu autobusu IDS č. 612 z (do) Boleradic až do Brna. Takže se snadno dostanete od nádraží Brno hl. n. (z ulice Uhelná) přímo do Boleradic a i zpět. Vyhledat spojení můžete zde:

http://jizdnirady.idnes.cz/idsjmk/spojeni/…

na převoz lze využít Taxi služby z Velkých Pavlovic

http://www.tokrataxi.cz              tel.: 774 211 882

 

nebo Hustopečí

http://www.funtaxi.cz                  tel.:602 506 607

http://www.k-taxi.cz                     tel.:776 466 769

 

Místo festivalu

Boleradice (https://cs.wikipedia.org/wiki/Boleradice) – menší obec s necelou tisícovkou obyvatel, menší obchod Coop (v sobotu otevřeno dopoledne v neděli zavřeno), hospoda, penzion Starý vinohrad, sklepy, rozhledna, rybník – v obci není bankomat.

Festival se nachází v místě zvaném Tihelňa – na hlavní cestě bude ukazatel

[wpgmza id=“1″]

Ubytování a nocleh

Ubytování v Boleradicích je obsazené, dají se ještě sehnat místa v Kobylí, Bořeticích, Němčičkách a Hustopečích. Více na https://www.facebook.com/autentikfest

Pro stanující je připraven prostor v sousedství areálu sklepů, kde bude festival probíhat. Bude se hodit nějaké světýlko na noční cestu do stanu.

VSTUP NA FESTIVAL

Návštěvníci, kteří si zakoupili vstupenky v předprodeji, se u vstupu do areálu přihlásí jménem objednavatele, dostanou festivalové skleničky, identifikační náramky a katalog. Je jim k dispozici zázemí festivalu, toalety, pitná voda. Za vzorky se platí dle ceníků vinařů. Ve volném prodeji budou ještě na místě vstupenky v ceně 200Kč až do vyčerpání kapacity festivalu.

Jídlo

Na místě bude kromě drobných specialit jednotlivých vinařství k dispozici kuchyně výborné brněnské restaurace Kohout na víně a o pekařské výrobky se postará naše milá Maryna. Jiné občerstvení v obci  není zabezpečováno.

Pití

Bude k dispozici v dostatečné šíři i množství včetně piva, kvalitní brazilské kávy, apod.

Zábava

Mimo vlastního hlavního programu festivalu, kterým je bezesporu setkání s vinaři a ochutnávkou jejich vín budu v průběhu dne probíhat i jiné kratochvíle.

Hřebem večera loňského Festivalu autentických vín v Boleradicích byla Aukce vzácných vín (tématika Frankovka a Neuburské). Letos pro vás připravujme slosovatelnou TOMBOLU, kde budete moci s trochou štěstí vyhrát nejenom láhve kvalitních autentických vín, ale i další, mimořádně zajímavé ceny. Losování tomboly proběhne ve 20h. Prodej lístků budou zajišťovat členové sdružení AUTENTISTA MORAVIA MAGNA na svých stáncích.

Ti z vás, kteří budou na místě nocovat, mohou přibalit hudební nástroj, po skončení festivalu ve 22h bude následovat volná zábava nejspíš do ranních hodin.

Příjemnou cestu a dobrou zábavu vám přejí organizátoři festivalu.

 

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.