8.7.2017

Praktické informace

Praktické informace pro návštěvníky AUTENTIKFESTU Moravia 2019 v Boleradicích

Doprava

Autem – po dálnici D2 od Brna i Bratislavy doporučujeme sjet na EXIT25 HUSTOPEČE u Brna (zároveň nejbližší bankomat), pokračujte po silnici č. 425 přes Hustopeče směr Břeclav a na kruhovém objezdu za městem druhým výjezdem směr Horní Bojanovice. Projedete Horní Bojanovice, po kilometru křižovatka na ní vlevo směr Boleradice. Žádáme vás, abyste v obci parkovali tak, abyste neznemožnili obyvatelům obce výjezd z domů.

Doprava do Boleradic bez auta? Jde to!

Linkou S2 z či autobusem č. 40 z Brna do žst. Sokolnice-Telnice a odtud dále autobusem č. 612 až do Boleradic (konečná autobusu)

http://jizdnirady.idnes.cz/idsjmk/spojeni/…

na převoz lze využít Taxi služby z Velkých Pavlovic

http://www.tokrataxi.cz             tel.: 774 211 882

nebo Hustopečí

http://www.funtaxi.cz                 tel.:602 506 607

http://www.k-taxi.cz                    tel.:776 466 769

 

Místo festivalu

Boleradice (https://cs.wikipedia.org/wiki/Boleradice) – menší obec s necelou tisícovkou obyvatel, menší obchod Coop (v sobotu otevřeno dopoledne v neděli zavřeno), hospoda, penzion Starý vinohrad, sklepy, rozhledna, rybník – v obci není bankomat.

Festival se nachází v místě zvaném Tihelňa – na hlavní cestě bude ukazatel

Ubytování a nocleh

Ubytování v Boleradicích je již obsazené, dají se ještě sehnat místa v Kobylí, Bořeticích, Němčičkách a Hustopečích.

V sousedství areálu sklepů (cca 30 m) kde bude festival probíhat bude k dispozici místo pro stanování a bivakování. Bude se hodit nějaké světýlko na noční cestu do stanu.

VSTUP NA FESTIVAL

Návštěvníci, kteří si zakoupili vstupenky v předprodeji, se u vstupu do areálu přihlásí jménem objednavatele, dostanou festivalové skleničky, identifikační náramky, katalog a platební čip. Je jim k dispozici zázemí festivalu, toalety, pitná voda. Za vzorky se platí dle ceníků vinařů. Ve volném prodeji budou ještě na místě vstupenky v ceně 250Kč až do vyčerpání kapacity festivalu.

Platba za vzorky a občerstvení

Za vzorky vína, popř. občerstvení se letos bude platit bez použití hotovosti. Vše bude zprostředkováno přes NFCtron – moderní platební systém pro festivaly a jednorázové akce.

  • Za vstupenku dostanete pásek, čip, skleničku a katalog.
  • Čip může být jen pro vás, nebo pro skupinu.
  • Na čip si dobijte peníze. Můžete využít jak platbu v hotovosti, tak i platební kartou. Tím odpadá nepříjemnost, že v obci není bankomat.
  • Dostanete účtenku s odkazem, na kterém si můžete kontrolovat, za co jste platili.
  • Co nevypotřebujete, to vám vrátíme.
  • Podrobné informace najdete v přiloženém dokumentu a odkazech.

Platební systém PDF 

Jídlo

Na místě bude kromě drobných specialit jednotlivých vinařství k dispozici kuchyně výborné restaurace hotelu Amande z Hustopečí, o pekařské výrobky se postará naše milá Maryna a další méně sofistikované pokrmy nabídne stánek občerstvení z blízkého okolí. Jiné občerstvení v obci není zabezpečováno.

Pití

Bude k dispozici v dostatečné šíři i množství včetně piva, kvalitní brazilské kávy apod. Voda v areálu je zdarma.

Děti

Vstup dětem do 18 let v doprovodu rodičů je zdarma. Zábavu si můžou užít u ohrady s kozami a ovcemi, kde je i malinké dětské hřiště.

Domácí mazlíčci

Vstup se psy a dalšími domácími mazlíčky je do areálu povolen za předpokladu, že budou na vodítku a v případě agresivnějších jedinců opatřeni náhubkem.

Zábava

Mimo vlastního hlavního programu festivalu, kterým je bezesporu setkání s vinaři a ochutnávkou jejich vín budu v průběhu dne probíhat i jiné kratochvíle.

Letos pro vás opět připravujme slosovatelnou TOMBOLU, kde budete moci s trochou štěstí vyhrát nejenom láhve kvalitních autentických vín, ale i další, mimořádně zajímavé ceny. Losování tomboly proběhne v 19 h. Prodej lístků budou zajišťovat členové sdružení AUTENTISTA MORAVIA MAGNA na svých stáncích a ve střelnici.

Ti z vás, kteří budou na místě nocovat, mohou přibalit hudební nástroj, po skončení festivalu ve 22 h bude následovat volná zábava nejspíš do ranních hodin.

Příjemnou cestu a dobrou zábavu vám přejí organizátoři festivalu z vinařského spolku Autentista Moravia Magna:

Petr Koráb – Richard Stávek – Ota Ševčík – Zdeněk Vykoukal – Tomáš Čačík – Petra Brédová – Jaroslav Tesařík