Praktické informace pro návštěvníky AUTENTIKFESTU Moravia 2022 v Mutěnicích

Doprava

Autem – po dálnici D2 od Brna i Bratislavy doporučujeme sjet na EXIT 41 Podivín, vydata se směrem na Velké Bílovice, poté Čejkovice a pak Mutěnice. Nedaleko arálu je parkoviště, v obci je bankomat (Komerční banka).

Do obce je možné se dostat i vlakem - z Brna do Zaječí a odtud lokálkou do stanice Mutěnice - zastávka (hned u amfiteátru, kde bude Autentikfest).

Ubytování a nocleh

V obci jsou desítky sklepů nabízejících ubytování. Více na www.mutenice.cz/ubytovani-v-mutenicich. Místo na stan se také najde.

VSTUP NA FESTIVAL

Návštěvníci, kteří si zakoupili vstupenky v předprodeji, se u vstupu do areálu přihlásí jménem objednavatele, dostanou festivalové skleničky, identifikační náramky, katalog a platební čip. Je jim k dispozici zázemí festivalu, toalety, pitná voda. Za vzorky se platí dle ceníků vinařů. Ve volném prodeji budou ještě na místě vstupenky v ceně 350 Kč až do vyčerpání kapacity festivalu.

Platba za vzorky

Za vzorky vína se letos bude platit bez použití hotovosti. Vše bude zprostředkováno přes NFCtron – moderní platební systém pro festivaly a jednorázové akce.

  • Za vstupenku dostanete pásek, čip, skleničku a katalog.
  • Čip může být jen pro vás, nebo pro skupinu.
  • Na čip si dobijte peníze. Můžete využít jak platbu v hotovosti, tak i platební kartou. Tím odpadá nepříjemnost, že v obci není bankomat.
  • Dostanete účtenku s odkazem, na kterém si můžete kontrolovat, za co jste platili.
  • Co nevypotřebujete, to vám vrátíme.
  • Podrobné informace najdete v přiloženém dokumentu a odkazech.

Platební systém PDF

Jídlo

Na místě bude kromě drobných specialit jednotlivých vinařství k dispozici kuchyně Štengar, speciality z mangalice od Róberta Góry z jižního Slovenska. Pivo a káva jsou samozřejmostí. Jiné občerstvení v obci není zabezpečováno.

Pití

Bude k dispozici v dostatečné šíři i množství včetně piva, kvalitní brazilské kávy apod. Voda v areálu je zdarma.

Děti

Vstup dětem do 18 let v doprovodu rodičů je zdarma. Za amfiteátrem je velké dětské hřiště.

Domácí mazlíčci

Vstup se psy a dalšími domácími mazlíčky je do areálu povolen za předpokladu, že budou na vodítku a v případě agresivnějších jedinců opatřeni náhubkem.

Zábava

Mimo vlastního hlavního programu festivalu, kterým je bezesporu setkání s vinaři a ochutnávkou jejich vín budu v průběhu dne probíhat i jiné kratochvíle.

Letos pro vás opět připravujme slosovatelnou TOMBOLU, kde budete moci s trochou štěstí vyhrát nejenom láhve kvalitních autentických vín, ale i další, mimořádně zajímavé ceny. Losování tomboly proběhne v 19 h. Prodej lístků budou zajišťovat členové sdružení AUTENTISTA MORAVIA MAGNA na svých stáncích a ve střelnici.

Ti z vás, kteří budou na místě nocovat, mohou přibalit hudební nástroj, po skončení festivalu ve 22 h bude následovat volná zábava nejspíš do ranních hodin.

Příjemnou cestu a dobrou zábavu vám přejí organizátoři festivalu z vinařského spolku Autentista Moravia Magna:

Petr Koráb – – Ota Ševčík – Zdeněk Vykoukal – Zdena Čačíková – Jaroslav Tesařík a Vladimír Lojda