Pozvánka

Vážení vinaři,

chtěli bychom Vás jménem vinařského spolku Autentista Moravia Magna (dříve Autentisté o. s.) pozvat na 10. ročník mezinárodního vinařského festivalu pod širým nebem

AUTENTIKFEST MORAVIA 2024

Akce se koná v sobotu 10. srpna 2024 v areálu sklepů Výmol a Podluží v Moravské Nové Vsi od 11:00 do 21:00 hod.

Naším přáním je seznámit co nejvíce konzumentů vína s víny autentickými, biovíny atd. zkrátka víny, která nejsou už ve vinohradě masírovaná tvrdou chemií, a ke kterým je i ve sklepě přistupováno se značnou pokorou. Pro vinaře účastnící se tohoto festivalu má být vždy na prvním místě víno a jeho filozofie, kultura jeho výroby, a až na druhém či dalším profit z jeho prodeje.

Festival je otevřený všem vinařům, kteří pěstují révu vinnou a vyrábí vína bez použití systémových prostředků na ochranu rostlin, herbicidů, průmyslových hnojiv, přidaných selektovaných kvasinek, enzymů, taninů, syntetických čiřidel a různých drastických vinifikačních metod. Zkrátka dle Charty Autentistů (http://autentiste.eu/charta-autentistu/).

Budeme velmi rádi, pokud přislíbíte účast na AUTENTIKFESTU MORAVIA 2024, a to nejpozději do 30. 6. 2024 na e-mail: zdenek@vinarstvivykoukal.cz.

V případě Vaší účasti prosíme na email: zdenek@vinarstvivykoukal.cz poslat krátký text o Vašem vinařství, nějaké fotografie a logo firmy. Toto bude zveřejněno na webu festivalu www.autentikfest.cz , popř. na FB profilu festivalu. Tímto Vás i prosíme o propagaci festivalu Vašimi propagačními kanály. Uvítáme i fotografie z loňského ročníku.

Propozice:

 • podmínkou účasti je BIO režim nebo přechodné období
 • poplatek za prodejní stánek činí 2500,- Kč za vinařství (nebo 100,-€), platba předem na účet (zahraniční účastníci mohou platit po domluvě i hotově na místě), vystavíme řádnou fakturu
 • na stáncích každý vinař prodává vzorky či lahve za hotové, pořadatel na tomto jeho příjmu nijak neparticipuje
 • na stánku: odlívačky na víno, karafa s vodou, dvě degustační skleničky, přípojka na 230 V, osvětlení
 • chlazení a skladování vín, voda, vymývání skleniček a další servis bude zajištěn, 10 kg ledu na vinařství bude zdarma, další za poplatek
 • zájemcům můžeme pomoci se zajištěním ubytování za rozumnou cenu (v případě zájmu pište nebo volejte na nespor@nespor-rajsky.cz, tel. +420 605 808 898, Jaroslav Nešpor)
 • parkování poblíž areálu bude zajištěno
 • příjezd na místo konání nejpozději v 9:00 (ideálně den předem)
 • jednu láhev vína pro pořadatele
 • dobrovolně jednu láhev vína (které už není oficiálně v prodeji, nebo si ho zvlášť vážíte) do tomboly.
 • v pátek 9.8.2024 proběhne v areálu neřízená degustace a prodej vín členů spolku a přátel. Při té příležitosti bude již od pátku k dispozici občerstvení.

Srdečně zvou členové vinařského spolku

Autentista Moravia Magna